הטענה שאכילת בשר מעובד מסוכנת כמו עישון סיגריות מבוססת במקרה הטוב על הבנה לא נכונה של העובדות, ועל הטעייה מכוונת במקרה הפחות טוב

בקמפיין שנשמע ברדיו רבות ומופץ בדף הפייסבוק של העמותה למען עתיד טבעוני, המוכרת יותר בשם "Vegan-Friendly", מוצג מידע מטעה, שמטרתו לגרום להורים לחשוב שאכילת בשר מעובד מסוכנת כמו עישון סיגריות, או חשיפה לאסבסט.

זה כמובן לא נכון. עם זאת, זו לא פעם ראשונה שבה גופים טבעוניים קיצוניים מסוימים, בעיקר אלה שמושפעים מ"גורו הטבעונות" גארי יורופסקי, בוחרים בניסיון להפחיד, להגעיל ובעיקר להטעות כדי להמיר אנשים לטבעונות. במקום להתמקד בטענות מוסריות להימנעות מבשר, שאינן קשורות למדע, או אפילו בטענות הקשורות לשימור סביבה, הם מלקטים מחקרים, מעוותים אותם ויוצרים מצג שווא – העיקר שאנשים יתנהגו ויאכלו כמותם.

כדי לנסות ולבסס את ההפחדה שלהם מפני בשר מעובד, בחרה העמותה למען עתיד טבעוני להיתלות בהכרזה שפרסמה באוקטובר 2015 הסוכנות הבין-לאומית לחקר הסרטן (IARC), זרוע של ארגון הבריאות העולמי (WHO). על פי הכרזת ה-IARC בשר מעובד שייך לקבוצת החומרים שהם "מסרטנים ודאיים בבני אדם", קבוצה הכוללת בין השאר קרינת שמש, נגיף הפפילומה, אגוז הבטל, סיגריות, משקאות אלכוהוליים, אסבסט, דג מלוח (בסגנון סיני), אבק עץ ועבודה בצביעה.

סיווג חומרים כ"מסרטנים ודאיים בבני אדם" לא אומר דבר על מידת הסיכון לסרטן או על מגוון המחלות שהחומרים גורמים להן. אין דין סיגריות, כדין דג מלוח או בשר מעובד. שני האחרונים אמנם באותה קבוצה כמו סיגריות או אסבסט, אך הם בפירוש אינם מסוכנים באותה מידה.

ה-IARC מגדירה בשר מעובד כבשר שלא נמכר טרי אלא עבר תהליך טיפול בהמלחה, בעישון, בתסיסה או תהליכים אחרים שנועדו לשימור או לשיפור טעם. דוגמאות לבשר כזה הן נקניקיות, פסטרמה, בייקון ולוף. בהכרזת הסוכנות מצוין כי צריכה יומית של 50 גרם בשר מעובד מעלה את הסיכון היחסי ללקות בסרטן המעי הגס ב-18 אחוז. נתון שמקורו במטא-אנליזה שבה ניתחו מחקרים שהשוו בין אנשים שצרכו מעט בשר מעובד לעומת אנשים שצרכו כמות גדולה שלו.

עלייה ב-18 אחוז בסיכון לסרטן המעי הגס אולי נשמעת מפחידה, אך לשם השוואה העלייה בסיכון לסרטן ריאות לאדם המעשן חפיסה ביום היא 1,900 אחוז.

אם נוותר על האחוזים, נראה שכ-5 אנשים מכל 100 איש ילקו בסרטן המעי הגס במהלך חייהם. אם כל האנשים האלו יוסיפו לתזונה שלהם 50 גרם בשר מעובד ביום במהלך כל חייהם, נצפה לעלייה מחמישה מקרי סרטן המעי הגס לששה מקרים. כלומר יתווסף רק מקרה סרטן אחד בעקבות צריכה יום-יומית של בשר מעובד. לעומת זאת, אדם אחד מכל 100 איש ילקה בסרטן ריאות במהלך חייו. אם כל האנשים האלה יעשנו חפיסת סיגריות אחת ביום נצפה לעלייה מחולה אחד בסרטן ריאות ל-20, תוספת של 19 חולים.

מה החומר שעלול לסרטן בבשר המעובד?

החשודים העיקריים הם מלחי ניטריט וניטראט שכמויות גדולות שלהן מוספות לבשר מעובד כחומר משמר וכחומר צבע אדום או ורוד. המלחים האלה הופכים במערכת העיכול לניטרוזאמינים, הנחשבים לחומרים מסרטנים. אגב, ירקות מסוימים, כגון סלרי, עשירים בניטראט ולכן משתמשים בהם לפעמים כתחליף לתוספת ישירה של מלחי ניטריט וניטראט.

אם כך, סנדוויץ' עם פסטרמה לא יגדיל את הסיכון של ילדכם לחלות בסרטן, גם על פי המחקרים שעליהם התבסס ה-IARC בהכרזתו. סיגריות לעומת זאת יגדילו מאוד את הסיכון לסרטן ולמחלות רבות אחרות, והסיכון קיים כבר מהסיגריה הראשונה.

ההשוואה שהעמותה למען עתיד טבעוני עשתה בין סיגריות למזון מקוממת, ומזלזלת בדברים מסוכנים באמת ובחולי סרטן הריאות שממלאים את המחלקות האונקולוגיות. בשר מעובד אינו מסרטן כמו סיגריות. עם זאת, כדאי לצמצם בצריכתו וכמו תמיד לשמור על תזונה מגוונת ומאוזנת. וכמובן – מומלץ מאוד להפסיק לעשן.

כמו כן הורים, התעלמו מנסיונות להפחיד אתכם. אם אתם בוחרים בצמחונות או טבעונות אל תעשו זאת בגלל פחד. ואם נתקלתם ברשת בטקסטים מגופים לא מדעיים, שמנסים להפחיד אתכם בעזרת מחקרים, חשדו בהם ובדקו את הטענות במקומות מהימנים.